Rok se včelami – Včelaření podle 10 ročních období přírody (Wolfgang Ritter)
Jak správně načasovat jednotlivé včelařské práce, když se počasí rok od roku mění? Renomovaný odborník na včely Wolfgang Ritter přichází s praktickým řešením – namísto klasických čtyř ročních období se řídí takzvaným fenologickým kalendářem, který rozlišuje celkem 10 přírodních období. Klíčem k načasování zásahů ve včelstvu tak nejsou pevná data v kalendáři, ale skutečné vývojové fáze přírody, například kvetení konkrétních rostlin.
Průvodce, který funguje v každém regionu i v době klimatické změny
Právě díky vazbě na fenologické jevy je kniha spolehlivě použitelná bez ohledu na to, kde včelaříte. Ať už hospodaříte v nížině nebo v podhorské oblasti, příručka vám vždy napoví, co se právě děje ve včelstvu a jaké práce je potřeba provést. Tento přístup oceníte zejména v posledních letech, kdy se tradiční termíny včelařských úkonů posouvají vlivem měnícího se klimatu.
Pro začátečníky i zkušené včelaře
Kniha je napsána srozumitelně a přehledně, takže poslouží jako spolehlivý pracovní nástroj jak těm, kteří se včelaření teprve učí, tak pokročilým včelařům hledajícím systematický přehled celoročních činností. Provozní metody a typy úlů jsou prezentovány neutrálně, takže si v knize najde užitečné informace opravdu každý – bez ohledu na to, jaký systém včelaření preferuje.
Co v knize najdete
Na 232 stranách vás autor provede celým včelařským rokem rozděleným do 10 fenologických období. U každého období se dozvíte, co se odehrává v přírodě, jak na to reaguje včelstvo a jaké konkrétní kroky byste měli podniknout. Výsledkem je ucelený a praktický návod, díky kterému budete mít vždy přehled o tom, co vaše včely potřebují.
Parametry knihy
| Autor | Wolfgang Ritter |
| Nakladatel | Brázda |
| ISBN | 978-80-209-0445-4 |
| Rok vydání | 2022 |
| Jazyk | Čeština |
| Vazba | Vázaná |
| Počet stran | 232 |





























