Proč vyrábět svíčky?

Svíčky, stejně tak jako plamen krbu, zútulní prostředí místnosti. Díky světlu, které svíčka vyzařuje, se stane v místnosti velmi útulné prostředí. Navíc svíčka samotná může být také velmi příjemná dekorace.

Výroba svíčky je přitom velmi zábavná a snadná. Zabavit u ní můžete také děti, které se mohou vyřádit také kreativně. Vyrobte se svíčku barevnou, voňavou,… a ozdobte si ji dle vlastní fantazie.

Základy práce výroby svíček

K výrobě svíček jsou dostupné různé materiály jako gely, vosky (včelí vosk, parafínový vosk). Do parafinu se většinou přidává stearin, který vylepšuje jeho vlastnosti.

Včelí vosk

Včelí vosk se používá na výrobu svíček relativně dlouho. Používal se dříve než vosk parafínový. Nevýhodou včelího vosku je pak cena. Výhody pak že pomalu hoří a příjemně voní. Včelí vosk se používá ve dvou formách a to jako plástev, kterou lze jednoduše motat a vyrábět tak motané svíčky ze včelího vosku, nebo pak jako granule, kostku, apod a lité svíčky ze včelího vosku pomocí forem na svíčky ze včelího vosku. Pro tuto metodu můžete roztavit také včelí plástve.

Parafinový vosk

V dnešní době je parafínový vosk používám nejvíce. Má bílou barvu, dobře se s ním pracuje, kouř je bezbarvý a je cenově dostupný.

Stearin

​Stearin se používá pro lepší tvrdnutí parafínového vosku, prodlužování doby hoření, zvýšení lesku, apod.

​Svíčkové knoty

​Svíčkové knoty jsou vyráběny z bavlny. Jsou k dostání jednak v metráži v různých délkách a průměrech nebo jako knoty zesílené s plíškem ve spod, které jsou vhodné především pro tak zvané čajové svíčky.

Barvy a vůně