Palubková víka

V našem e-shopu máme také víka na nástavkové včelí úly palubkové se sílou palubek 12 milimetrů různých výšek od 2 do 5 cm a zároveň palubková víka pro nástavkové úly typu Čechoslovák, která jsou určená pro nástavkové úly čtvercové s 11 rámky a sílou zateplení 2 mm a Tachov. Palubková víka jsou určena převážně do venkovního prostředí, kdy je třeba je zakrýt ještě plechovým víkem. Samozřejmě je možné je použít do včelínů.

Pod palubková víka je možné použít vrstvu izolačního materiálu ‒ uteplivku nebo ovčí vlnu. Všechna víka mají větrací otvory. Jejich součástí jsou zátky pro větrací otvory vhodné především pro větrání. K víkům palubkovým dodáváte také zátky.

Nástavkové včelí úly jsou nejrozšířenějším typem úlu. Výhodou je snadný přístup k rámkům a samozřejmě také ke včelám. Další nespornou výhodou je snadná manipulovatelnost s rámky. Úly jsou dostupné v různých rámkových mírách a provedeních. Pokud se týká provedení, mohou být úly palubkové, polystyrenové nebo tenkostěnné neboli celodřevěné bez tepelné izolace.