Nástavek tenkostěnný 39x24 11r je vyroben ze spárovky severské borovice. Spárovka je lepena voděodolným lepidlem D4. Vnitřní falc na rámky je vyfrézovaný po celém obvodu nástavku a to umožňuje polohu rámků jak na studenou, tak i teplou stavbu. Rohy nástavku jsou spojeny cinkovaným spojem. Venkovní hrany jsou ohraněny rádiusem R5. Ve stěnách nástavku jsou vyfrézovány madla.

Nástavek není opatřen povrchovou úpravou. Doporučujeme barvy ředitelné vodou a barevným pigmentem z důvodu vyšší ochrany dřeva proti UV záření.

Dodávka obsahuje:
- Nástavek tenkostěnný 39x24 11r
- Česnový uzávěr (mix barev).
- Šroub k česnovému uzávěru.

Specifikace Nástavek tenkostěnný 39x24 11r

- Kvalitní zpracování a začištění spojů
- Silná spárovka nástavku 2,5 cm
- Spoje čepovány a lepeny lepidlem odolným povětrnostním podmínkám a vodě
- Určeno pro mateří mřížku 42 x 42 cm
- Vnější rozměr: cca 45,5 x 45,5 cm

Vysvětlivky pojmů Nástavek tenkostěnný 39x24 11r

- Nástavek: Část úlu do kterého se umísťují rámky.
- Tenkostěnný: Tenkostěnný vyrobený ze spárovky. Tedy masivního dřeva. Někdy nazíván jako celodřevěný nástavek.
- 39x24: Nástavek je určen pro rámkovou míru 39x24 cm.
- 11r: Do nástavku je možné umístit 11 rámků.

Nástavkové včelí úly

Nástavkové včelí úly jsou v dnešní době nejrozšířenějšími úly. Jejich výhoda přitom spočívá ve snadném přístupu k rámkům a tedy i k medu. Rámky v nástavcích lze také snadno přenášet. Nástavkové úly jsou dostupné v různých rámkových mírách a provedeních. Úly mohou být palubkové, polystyrenové nebo tenkostěnné neboli celodřevěné bez tepelné izolace.

Nástavkový úl se skládá ze dna, nástavků a víka. Dalšími doplňky jsou různé zátky a uzávěry, uteplivka nebo ovčí vlna do víka, mateří mřížky a folie.

Nástavkový palubkový včelí úl

Výroba včelích úlů

Venkovní rozměry 456x456x250. Tloušťka stěny 25mm. Průměr vrtání očka je 25 mm s umístěním uprostřed stěny nástavku. Úchyty jsou na každé straně.

Vzhledem k lepeným spojům disperzním lepidlem není vhodné tento výrobek parafínovat. Může dojít k povrchovému až k hloubkovému porušení lepených spojů díky vysokým teplotám.